Re: W dyskontach rośnie sprzedaż dań gotowych w s

Nie do końca. Ja czasami kupowałem gotowe w pracy (zazwyczaj takie zupki w torebkach, coś jak dwa gorące kubki), bo mimo że obiad w domu i tak miałem, to po n godzinach miałem ochotę zjeść coś ciepłego i odmiennego od kanapek. Idąc tropem analityków patrzących na raporty podnosiłem statystyki sprzedaży takich produktów. To nie znaczy że je lubię i mi smakują. Weź pod uwagę że niektórzy nie mają wyboru. Pracują bo jest problem żeby coś lepszego dostać.

Na polski rynek wszedł Rockstar Energy Drink – …

.. a na cholerę pić takie świństwa chemiczne .. monster, rockstar, red bull, tiger czy innych chłam .. to są puszkowane/ butelkowane ścieki dla idiotów, którzy albo wlewają w siebie ten badziew bo ulegi czarowi bycia cool albo już się uzależnili od tego gówna .. nikt rozsądny nie będzie takiego szitu w siebie wlewał. Jak widzę jak ktoś paraduję z jakąś energo-szito-puchą to wiem, że mam przed sobą pustaka ..

Re: Ratingowe pandemonium S&P: Francja traci AAA.

sammler napisał:

> > Każdy, kto żyje z rynków finansowych, wie że ratingi są robione

> > pod kogoś.

>

> Każdy? Czyli ty i twój pies?

Nauczyciele strajkowali jak chodziłeś do szkoły podstawowej i nie zdążyli nauczyć czytać… Smutne. Spróbuję naprawić ich niedoróbki i Ci powtórzę dużymi literami: KAŻDY, KTO ŻYJE Z RYNKÓW FINANSOWYCH. Nie podejmę się jednak tłumaczenia dlaczego inwestorów giełdowych uważam za ludzi żyjących z rynków finansowych. I tak ich nie odróżnisz ode mnie i mojego psa 😉

Ile naprawdę zarobiły OFE?

Żeby się przenosić, trzeba być wróżką. Przenieśliśmy się z funduszu, który był w ogonku przez lata do innego, a teraz na czele jest ten, w którym byliśmy, a w ogonie ten, w którym jesteśmy. Czuję się jak hazardzista. Z pechem.

Kiedy KNF obejmie nadzór nad SKOK-ami?

Ustawa o SKOK-ach może wejść w życie – orzekł Trybunał Konstytucyjny. Kasy, podobnie jak wszystkie banki działające w Polsce, trafią pod nadzór Komisji Nadzoru Finansowego i będą musiały ujawniać swoje majątki. – KNF obejmie nadzór dopiero po przeprowadzeniu audytów we wszystkich kasach przez niezależnych biegłych rewidentów, po to, by był określony stan otwarcia – wyjaśnia Wojciech Kwaśniak, zastępca przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego. (Produkcja: newseria.pl)

"DGP": Polska poza paktem fiskalnym?

nic dziwnego, że zmienił zdanie. Bo wcześniej mu obiecali, że jak wysupła parę miliardów to będzie mógl siedzieć przy stole, a nie pod stołem, jak do tej pory. A miały być jakieś kanapki, homary, różne takie to chciał siąść, częstować się, ale go zrzucili pod stół i jeszcze kopa w d…ę zebrał.

Teraz siedzi pod tym stołem i czeka – może coś spadnie?

Re: "DGP": Nadjeżdżają kibice, alkohole w górę

I będzie tak jak z hotelarzami w 1997, którzy liczyli na wielkie zarobki w związku z Kongresem Eucharystycznym. jak się Czesi dowiedzą, że za polskie piwo, które ogólnie mówiąc nie kojarzy im się z trunkiem wysokiej jakości, mają płacić po 10 zł (ok. 60Kc) za kufel 0,5l to istotnie przywiozą swoje tańsze i lepsze. Daleko nie mają. A swoją drogą: lokale w sąsiedztwie stadionu we Wrocławiu? buhhahhhahaha No chyba, że przez sąsiedztwo rozumiemy obszar w odległości min 1,5 km od niego.

GPW liderem w Europie pod względem debiutów w 2011 roku

GPW pierwszym rynkiem w Europie pod względem liczby debiutów oraz trzecim pod względem wartości IPO zarówno w całym 2011 r. jak i w ostatnim kwartale minionego roku. Po napawającej pesymizmem końcówce 2011 r. emitenci oraz inwestorzy z nadzieją patrzą na następne 12 miesięcy.