Kiedy umowa na nowe bloki w Opolu?

PGE po środowej decyzji Krajowej Izby Odwoławczej ma prawo podpisać umowę na nowe bloki z konsorcjum Rafako, Polimeksu-Mostostalu i Mostostalu Warszawa. Jakie jest stanowisko w tej sprawie energetycznego koncernu?

Re: Ateny bliżej bankructwa

Wczoraj latałem po kanałach TV i na którymś z nich był stary amerykanski western. Był napad na bank, przyjechał jakiś szeryf i zdziwił się dlaczego nie skradziono umów kupna sprzedaży tym bardziej że bank kupował farmy po 1 cencie za całą farmę. W tym momencie uświadomiłem sobie że bank jest po to by dawać kredyty potem kredyty na spłatę kredytu itd. na końcu bank przejmuje majątek wart np. 10 milionów dolców za 1 centa od gościa, który wziął kredytu 10 tysięcy dolców. To się nazywa wolny rynek. Tak działają banki i dzisiaj. Ich rolą jest przejęcie majątku całych państw. Jeśli ktoś tego nie kuma to głąb.

Re: Ateny bliżej bankructwa

Chyba dla nikogo nie jest tajemnicą, że Grecja dostaje pomoc finansową w dużej mierze po to, żeby mogła spłacać długi niemieckim i francuskim bankom (plus inwestować w takie ciekawe rzeczy, o jakich piszesz), a nie żeby wyciągnąć ją z zapaści. Do tego potrzeba by znacznie bardziej zdecydowanych działań, a nie duszenia jej gospodarki przez drakońskie cięcia, które nie pozwolą na wzrost jeszcze przez wiele, wiele lat.

Re: Ateny bliżej bankructwa

Przeczytałem wskazany prze Ciebie tekst i nie mam najmniejszej wątpliwości, że pochodzi on z 2011 roku bez większego wysiłku i tylko w kilku nieistotnych miejscach „stylizowany” na koniec 19 wieku. Ale jest w nim wiele prawdy. Grecja, podobnie jak i Polska, jest biednym krajem o bogatym społeczeństwie. Wyczytałem niedawno, iż w Grecji jest najwięcej – oczywiście z zachowaniem odpowiednich proporcji – samochodów „Porsche Cayenne” z silnkami powyżej 3.6 litra. U nas, cena tego wózka zaczyna się od 650.000 PLN.

A co do zasadniczego tematu; Unia powinna natychmiast zaprzestać pompowania miliardów w dziurawy worek zwany Grecją , niech dalej udaią greków, stanowiących, podobno, tylko 2,5% Unii. Byłem w tym kraju kilka razy i zaręczam, że w żadnym innym nie ma tylu młodych i starych mieszkańców udających wiecznych urlopowiczów.

Re: S&P obcina rating Francji? Euro najniżej od p

Dlaczego wszyscy sie tak obawiają tych agencji, ratingów, giełd, funduszy i innych pierdół? Wystarczy by żaden kraj i żadna firma nie wchodziła w układy z tymi złodziejskimi instytucjami. Nie do pomyślenia jest to by jakiś złodziejski ch… sobie pierdnął a pół swiata dostaje apopleksjii. Zlikwidować złodziejskie instytucje a gospodarki będą się miały dobrze.

Ile naprawdę zarobiły OFE?

tekst czysto hipotetyczny. nie uwzględnia ilości zakupionych jednostek, ceny zakupu w poszczególnych miesiącach i i stanu rachunku na początku roku i na końcu.

a przez 12 lat stopa zwrotu ofe to 170 – 215% czyli srednio 14-18% roczne…

nawet uwzględniając opłaty jest to więcej niz na jakiejkolwiek lokacie…

Ile naprawdę zarobiły OFE?

Żeby się przenosić, trzeba być wróżką. Przenieśliśmy się z funduszu, który był w ogonku przez lata do innego, a teraz na czele jest ten, w którym byliśmy, a w ogonie ten, w którym jesteśmy. Czuję się jak hazardzista. Z pechem.

Re: S&P ostro tnie ratingi prawie całej strefie e

quant34 napisał:

> Prawda

> jest jednak taka, że na każdym ratingu S&P czy Moody`s zawsze najwięcej zarabi

> a Goldman Sachs i inne spekulacyjne banki z USA. Nie ma żadnego powodu aby agen

> cje ratingowe miały wspierać Niemców. Tym razem oszczędzili Niemcy ponieważ to

> jest to konieczny element rozgrywki spekulacyjnej. Tych, którzy za tymi ratinga

> mi stoją, gó… obchodzą stosunki niemiecko-francuskie, robią to dla zysku i ni

> c ponadto.

Zapomniałeś napisać explicite, jakiego wyznania są ci z Goldman Sachs…

S.Mogę przewidzieć ruch gwiazd, ale nie szaleństwo ludzi. (I. Newton)

Re: Na polski rynek wszedł Rockstar Energy Drink

Ciekawe jest jak duzy jest rynek napojow energy w PL – chyba musi byc calkiem spory skoro „dziennikarze” GWna wzieli sie za reklamowanie produktow i tworzenie otoczki PRowej.

A co do powyzszych klotni (nie naganiacza amfi, czy jak mu tam – jego pominmy milczeniem) to wydaje mi sie ze oprocz dzieciarni i modnych imprezujacych studentow to te gow*a nie maja wielkiego powodzenia – moga miec jednak „niszowa grupe odbiorcow”, na ktorej biorac pod uwage skale kraju mozna na pewno dobrze zyc. Mianowicie wielokrotnie widywalem te gÖwna w samochodach zawodowych kierowcow, oraz przedstawicieli handlowych… Czasem jak widze jakiegos war*ta w lusterku to sam sie smieje ze to jeden z tych ktorzy zapewne nie potrafia jechac bez strzelenia sobie takiego energy drinka, jakkolwiek byloby to psychiczne.

Wbrew pozorom ta grupa jest calkiem liczna w naszym kraju – sportowcow bym nie wciagal w odbiorcow tego szaj su, bo oni maja inne, bardziej sportowo kojarzace sie, produkty.

już wszedł i jest obecny w Żabce

więc miejsce do uprawiania kultu już jest, a więc podążajcie żurnaliści do nowych kościołów, tylko uważajcie może być moczopędny

a tak na marginesie czy nie wystarczą Wam modlitwy do Red Bull’a,

Rockstar Original was named Worst Energy Drink by Men’s Health magazine for having 280 calories due to 65.3 grams of sugar. Monster Energy Lo-Carb, with 20 calories, was suggested as a replacement.

Re: Ateny bliżej bankructwa

Świat jest zabawny.

Nie dlalej jak kilkanaście dni wstecz czytałem o tym że ten potencjalny bankrut kupuje głównie od Francji i Niemiec uzbrojenie za grube miliardy euro. Wprawdzie to realizacja umów sięgających nawet 1999 r ale w takiej katastrofalnej sytuacji umowę można wypowiedzieć ponosząc karę. To jednak mniejszy wydatek niż sam zakup tym bardziej jeśli nie ma się kasy na opłacenie rachunku.

Nie dlalej jak kilkanaście dni wstecz czytałem o tym że ten potencjalny bankrut dopłaca do zakupu nowego auta przy złomowaniu starego samochodu. Akcja trwała do końca 2011 r i to zapewne świetna inwestycja jeśli weźmiemy pod uwagę to, że Grecja samochodów nie produkuje

Grecki kierowca, który odda na złom sprawne auto mające ponad 12 lat, w zamian dostaje ulgę podatkową na zakup nowego auta z silnikiem do 2 litrów. Ulga jest odliczana od podatku za rejestrację samochodu i wynosi od 300 do 2800 euro, zależnie od pojemności silnika.

„zależnie od pojemności silnika”

Należy się domyślać iż 2800 eur dostali ci który zakupili np Audi Q7 z silnikiem 4.2 TDI lub inne podobne. Potencjalny bankrut dopłacał zatem do samochodu najwięcej takim własnie „biedakom”. Świetna inwestycja w rozwój niemieckiego przemysłu.

To co nieuchronne nastąpi zatem wcześniej czy później