Sejm poparł nowelizację ustawy o refundacji leków

Sejm przyjął pilną rządową nowelizację ustawy o refundacji leków. Za jej przyjęciem głosowało 229 posłów. Zgodnie z nowelizacją, z ustawy refundacyjnej został usunięty ustęp, który przewidywał, że jeśli lekarz błędnie wypisze receptę, to będzie zobowiązany do zwrotu kwoty nienależnej refundacji wraz z odsetkami.

Re: Ateny bliżej bankructwa

Wczoraj latałem po kanałach TV i na którymś z nich był stary amerykanski western. Był napad na bank, przyjechał jakiś szeryf i zdziwił się dlaczego nie skradziono umów kupna sprzedaży tym bardziej że bank kupował farmy po 1 cencie za całą farmę. W tym momencie uświadomiłem sobie że bank jest po to by dawać kredyty potem kredyty na spłatę kredytu itd. na końcu bank przejmuje majątek wart np. 10 milionów dolców za 1 centa od gościa, który wziął kredytu 10 tysięcy dolców. To się nazywa wolny rynek. Tak działają banki i dzisiaj. Ich rolą jest przejęcie majątku całych państw. Jeśli ktoś tego nie kuma to głąb.

Wyrzucenie termometru za okno, nie uleczy nas.

BARDZO DOBRZE, ŻE KTOŚ WRESZCIE POWIE STOP NIEUDACZNICY!!!;

– nie można było dłużej trzymać na garnuszku Europy Greków – niech pracują sami na siebie;

– nie można dłużej tolerować na stanowisku premiera, starego plejboja, czy zwykłego nieudacznika.

Stare dobre czasy Europa ma poza sobą – środek ciężkości gospodarczej przesunął się do Azji.

Re: Ateny bliżej bankructwa

Świat jest zabawny.

Nie dlalej jak kilkanaście dni wstecz czytałem o tym że ten potencjalny bankrut kupuje głównie od Francji i Niemiec uzbrojenie za grube miliardy euro. Wprawdzie to realizacja umów sięgających nawet 1999 r ale w takiej katastrofalnej sytuacji umowę można wypowiedzieć ponosząc karę. To jednak mniejszy wydatek niż sam zakup tym bardziej jeśli nie ma się kasy na opłacenie rachunku.

Nie dlalej jak kilkanaście dni wstecz czytałem o tym że ten potencjalny bankrut dopłaca do zakupu nowego auta przy złomowaniu starego samochodu. Akcja trwała do końca 2011 r i to zapewne świetna inwestycja jeśli weźmiemy pod uwagę to, że Grecja samochodów nie produkuje

Grecki kierowca, który odda na złom sprawne auto mające ponad 12 lat, w zamian dostaje ulgę podatkową na zakup nowego auta z silnikiem do 2 litrów. Ulga jest odliczana od podatku za rejestrację samochodu i wynosi od 300 do 2800 euro, zależnie od pojemności silnika.

„zależnie od pojemności silnika”

Należy się domyślać iż 2800 eur dostali ci który zakupili np Audi Q7 z silnikiem 4.2 TDI lub inne podobne. Potencjalny bankrut dopłacał zatem do samochodu najwięcej takim własnie „biedakom”. Świetna inwestycja w rozwój niemieckiego przemysłu.

To co nieuchronne nastąpi zatem wcześniej czy później

HSBC: Polska bez perspektyw dynamicznego wzrostu

Najbliższe dekady będą czasem gospodarek rozwijających się, a dawni liderzy zaczną odchodzić w cień, wynika z raportu HSBC. Na czele stawki znajdują się Chiny tuż przed USA, za którymi pod względem wielkości gospodarki plasują się Indie i Japonia. Polska jest dopiero na 25. pozycji.

Re: Tusk dopiero teraz przejrzał gdy dostał kopa

Gość portalu: SF napisał(a):

> I zastąpić ją … Kim?

problem polega na tym towarzyszu, że tej ekipy nie da sie zastąpić nikim, gdyż jest niezastępowalna, tak jak niezastępowalna była ekipa PZPR, ponieważ jej odsunięcie od władzy oznaczało obalenie socjalizmu, a co za tym idzie koniec świata, więc nie myślcie nawet o jakimkolwiek nowym rządzie, lepiej niż jest być nie może, zakodujcie to sobie w waszym małym rozumku

Re: "DGP": Nadjeżdżają kibice, alkohole w górę

I będzie tak jak z hotelarzami w 1997, którzy liczyli na wielkie zarobki w związku z Kongresem Eucharystycznym. jak się Czesi dowiedzą, że za polskie piwo, które ogólnie mówiąc nie kojarzy im się z trunkiem wysokiej jakości, mają płacić po 10 zł (ok. 60Kc) za kufel 0,5l to istotnie przywiozą swoje tańsze i lepsze. Daleko nie mają. A swoją drogą: lokale w sąsiedztwie stadionu we Wrocławiu? buhhahhhahaha No chyba, że przez sąsiedztwo rozumiemy obszar w odległości min 1,5 km od niego.

Biedapraca przekonuje Polaków do wyjazdu za granicę

Gdyby pracujący Polacy mieli możliwość od jutra otrzymania wyższego wynagrodzenia za wykonywaną przez siebie pracę za granicą, to ponad połowa nie zastanawiałaby się nad wyjazdem z Polski – tak wynika z najnowszego wydania Monitora Rynku Pracy przeprowadzanego przez Instytut Badawczy Randstad

Komentarz walutowy: Niemiecki przetarg z ujemnym oprocentowaniem

Tradycyjnie, Alcoa rozpoczęła wczoraj sezon publikacji raportów kwartalnych przez największe amerykańskie firmy. Wyniki za czwarty kwartał producenta aluminium okazały się lepsze od oczekiwań rynku. To być może pozwoli choć na chwile złapać oddech zagranicznym indeksom akcji. Inwestorom trudno jest w ostatnim czasie patrzeć przez różowe okulary. Wciąż utrzymują się obawy dotyczące pogłębienia kryzysu zadłużenia.

Polska -> 755 x 6,6% = 49,8 EU

Niemcy -> 3.200 x 3,0% = 96,0 EU

czyli kłamstewko …. kłamstwo … wielkie kłamstwo … statystyka

Polskie płace ekspresowe

www.ekonomia24.pl/artykul/706231,789388-Polskie-place-ekspresowe.html

…”W Polsce przeciętna płaca pod koniec września to ok. 755 euro (3,4 tys. zł), w Estonii – ok. 809 euro. Tymczasem do kieszeni angielskiego pracownika co miesiąc wpada średnio ok. 2,6 tys. euro (2,1 tys. funtów), a niemieckiego – 3,2 tys. euro – wynika z danych zebranych przez „Rz”.”…

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

„Opowieść zwolenników IV Rzeczypospolitej to polityczny thriller, w części już przetestowany za rządów Jana Olszewskiego. Może być kontynuowany, jeżeli jego konstruktorzy zdołają opanować język debaty publicznej, zburzyć dotychczasową hierarchię społecznych wartości, czyli znieść panowanie w sferze symbolicznej zwolenników III RP. Trzeba na to trochę czasu. Elity wyruszyły więc na wojnę.” – Prof. J.Raciborski (11.02.2005)